Her şey ne acayip planlanmış. Bir şeye karar verdiğinde eğer içinde hiç bir şüphe yoksa yol önünde beliriyor. Hani oyunlarda gittikçe karanlık açılır ve önünde yol oluşur ya onun gibi…

Evin kontratına imza atmaya gitmeden evvel ev sahibinin arayıp “Vuslat, oğlum gelecek evi boşaltır mısınız” demesi gibi… Evet o klasik repliği ben de duydum ve “Almanya’ dan mı?” diye devam ettim. “Anlamadım” dedi. Ne dediğinin çok da bir önemi yoktu aslında şu saatten sonra. Ev, bize gidin diyordu. Tamamen soru işaretsiz gittim, imzamı attım. Ev artık bizimdi! Kim planlıyorsa bu sistemi gerçekten “muhteşem” kurguluyor. Buradan sonrası biraz buruk, azıcık merak ve çokça şenlikliydi.

Hemen araştırmalara giriştim tabi ki. Öncelikle arkadaşlara nakliye için haber salındı. Tanıdıklar geldi fiyat vermeye. 10000′ ler 8000′ ler havalarda uçuşuyordu. Yanlış anlamayın tanıdıkların çalıştıkları insanlar 🙂 Bizim bir de hayvanlarla oraya gitmemiz vardı daha sırada. Tesadüfen Bodrum’ da yaşayan bir arkadaşımın hikayesini gördüm instagramda. Diyorum ya yeter ki karar ver yollar açılıyor diye. Hemen aradım Fundayı, sağ olsun nakliye konusunda yardımcı oldu bize. Cengiz abi ile nakliye konusunda anlaştık. Hayvan ve insan çocuklarımla birlikte yeni evimize gitmek için transfer aracı arayışlarımız devam ediyor. Hiçte öyle bol sıfırlı rakamlara olmayacak gibi duruyor bu anlaşmalar. Kendi konforu içinde en uygun haliyle profesyonelce olacağını düşünüyorum. Zaten o aşamalarda bol bol fotoğraf çeker yazarım hizmetleri ile ayrıntılı bilgiyi.

Bu süreçte çok farklı nakliye türleri ile de karşılaştım. Büyük bir tır geliyor sizin eşyalarınızı yüklüyor. Sonra gidip başkasınınkini sonra başkası derken 4 farklı ailenin eşyalarını yükleyip dağıta dağıta gidiyor. Bu da bir yöntem hem de oldukça hesaplı. Fakat bu salgın sürecinde doğru olduğunu düşündüğüm bir yöntem değil.

Koli deyip geçmeyin bir de ne pahalıymış. Anlaştığınız firma ile bunu mutlaka konuşun. Belki klasik prosedürdür fakat bize hemen 60 adet büyük koli gönderdiler. Önden toplamaya başlayalım diye. Ben söylemiştim çünkü biz toparlayacağız diye. Bugün başladık. Atılacakları atıp gidecekleri kolilemeye. Şunu anladım ki bebeklerim büyümüşler. Yaklaşık 2 saatte atılacakları temizleyip. Tüm salonu koliledik. Her gün bu şekilde çalışırsak bence çok şahane olabilir. Fakat bu koliler bize yetmeyecek gibi Cengiz abi sen az daha koli gönder oradan.

Belki lazım olur diye buraya bırakıyorum. http://bodrumcengiznakliyat.com