Bir süredir yazamadım. Okul, gidiş hat, korona gibi gibi etkenleri gözlemledim. Bazen içindeydim, bazen dışında kaldım. Başka bir dünyanın içindeymişim gibi bir süredir. Mevsimin değişmesiyle birlikte her şey değişmeye başladı buralarda. Aylardan Kasım, buna rağmen halen denize girenler var. Gündüzleri bikini, mayo ile deniz kenarında terlenecek bir hava varken güneş kardeş gidince yerini rüzgarlı soğuk bir havaya bırakıyor. Henüz bir şey yakmıyoruz. Akşamları birer hırka yetiyor. Sanırım Buralarda palto falan giyilmeyecek.

Vakalar yeniden artmaya başladı kışın gelişiyle. İstanbul, kötü durumdaymış, hastaneler doluymuş gibi haberler okuyoruz sürekli. Orada olan sevdiklerimiz için hepimiz çok endişeliyiz. Burada da yok değil. Yazlıkları burada olup sürekli İstanbul’ a gelip gidenler var. Buralarda kızarmaya başladı inceden. Halen izoleyiz çokça. Pek de kimsecikler kalmadı aslında sokaklar çok boş. Şu anda çocuklar ara tatildeler. Çok tatlı açık hava kitapçıları var etrafta. Çocuklar için ağaç altında okuma saatleri yapmışlar. Ardından okuduklarını tartışıyorlar. Öyle keyifli ki. Kızıma okumayı sevdirdi sistemleri. Bir daha ki yazımda bu mekanları yazacağım. Şimdilik gözlem aşamasındayım.

Bir de alerjiler bitti bir şekilde. İstanbul’ da okulla birlikte başlayıp okul kapanana kadar kullandığımız ilaçlar vardı. Sabahları kimse burnu tıkalı uyanmıyor. Öksürük krizleri yok. Tıkanmalar olmuyor. Hayretle gözlemliyorum. Ya yazın girilen denizler, buruna çekilen tuzlu suların sihri bu! Ya da Bodrum’ un temiz havasının eseri. Gizemli bir şekilde yok oldu alerjiler. Aman, aman olsunlar bir daha da gelmesinler.

Özlemler yine geliyor arada bir bana… Çocuklarda hiç yok. Benim arada “Moda” krizlerim geliyor. Sonra kendiliğinden geçiyor. Zaman nasıl geçiyor anlamadığımdan. Sanırım bu iyi bir şey fazla düşünmüyorsun. Günde 3 öğün yemek çıkıyor evde. Sürekli acıkan karınlar. Yıkanacak çok çamaşır ve hayvanlarımız olduğu için dostumuz moplar var. Bir de keyifle yapılan kekler, okunan kitaplar, izlenen filmler.

 

Şu anda gün batıyor kaleden kaleden. Ve hiç tanımadığım insanlar denize giriyor. Köpekler onlara eşlik ediyor. Ve fonda bir müzik çalıyor, hissi çok güzel. Onu da şuraya bırakıyorum.