Waffle

Waffle

Bundan 3, 4 ay önce eşimin kucağına uzanmış dinlenirken. Bir anda sessizlik oldu. Ve tek cümle çıktı eşimin ağzından “bir köpek evlat edinmeye ne dersin?” .

photoGenelde evimize kediler, köpekler, kuşlar gelir ama hep iyileşmek için bizimledirler. Onlar bizimle kalmayı seçerlerse kalırlar gitmek isterlerse giderler. Bu sefer iş ciddiydi. 4. Çocuğumuz olacaktı. Ben dünyaya gözlerimi açtığımda zaten bir köpeğimiz, papağanımız vardı. Anneannemde kedi vardı. Onlarla hep birlikte büyüdüm. Zaten onlarsız olunca hayat hep bana eksik geliyordu.

Neyse…

Bir pazar düştük Anadolu Yakası Hayvan Barınağı yollarına… Hepimiz arabadaydık, çok heyecanlıydık. Bu arada eşimin iş yerinden bir arkadaşı vesile oldu ve bizi Işkın Hanım ile tanıştırdı. Daha barınağa varmadan yolda köpekler bizi karşıladı. Işkın Hanım, bazı köpekleri evinde misafir ettiğini söyleyerek bizi evine götürdü. Kapı açıldı. İçeri girdik. Bahçede mama ve su kapları vardı. Kapıyı açtığında bir kaç tane cocker üstümüze atlamaya başladı. Arada birbirleriylede oynuyorlardı. İçeride kendi köpekleri vardı ve onların gelmemesi için ara kapıyı kapattı. 3 cockerdan birisinin daha tedavisi tamamlanmadığı için onuda eledik kaldı 2 cocker. Birisi minik ve tuvalet eğitimi yoktu. Diğeri daha iri idi. Ona çılgın Bediş diyorlardı çünkü çok hareketliydi. İşte o Bediş bizi seçti 🙂 Garip bir şekilde onun bizi seçtiğini hepimiz anlamıştık. Eski ismi ile Bediş şimdiki ismi ile Waffle,  sanırım evden kaçmıştı. Hikayesini tam bilemiyoruz. Onu ormanda bulmuşlar. Kızımızı aldıktan sonra barınağa gittik. Işkın Hanım, arabadan indiğinde oradaki tüm köpeklerin gözlerindeki ışığı gördüm. Hepsi hazırola geçtiler. Ben bunca yıldır sokak köpeklerini bile öpe koklaya severim. O kadar çok köpeği görünce bir anda ürktüm. Işkın Hanım, bişi olmayacağınız söyledi. Aralarından öylece yürüdük. Hepsi öyle sevgi dolu öyle güzel ruhlular ki. Bazı evraklar imzaladım. Kızımızı aldık yanımıza ve eve geldik. Waffle’ ın tuvalet eğitimleri ve temel itaat eğitimi vardı. Bizi güzel huylarıyla her gün şaşırtmaya devam etti.

Şimdilerde herkes çok mutlu. Oğlanların odasında kendine bir yer seçti Waffle. Kızım, bildiğiniz üstüne biniyor. Bir tek hrrr duymadık kendisinden. Çok pozitif bir kopek. Sonra çok sevindiğimiz bişi oldu. Diğer cockerı da bir tanıdıklarımızın evlat edindiğini öğrendik.

Böylesi özel bir günde şartlarınız, imkanınız el veriyorsa bir evlatta siz edinin. Gerçekten istedikleri çok değil arada kafasını okşayın, sarılın, bir iki de top atın oynayın  😀

Leave a reply