Son 15…

doguma_15gun_kalaDoğuma sayılı günler kala nihayet yatışa geçebildim. 1 Eylül’den beri çalışmıyorum. Ağır işler yapmıyorum. Zaten garip bir uyku durumum var. Aslında uykum var, ama uyuyamıyorum. Kendimi oradan oraya atıyorum. Geçen cumartesi önce NST’ye, oradan da kontrole gittik. Her şey şahane gidiyor. Artık son zamanlar diye doktorum beni daha sık görmek istiyor. İstirahat ettiğim, düzgün uyuduğum için bebek 10 günde 500 gr. almış. Biz çok şaşırdık. Biraz minik gidiyordu yavrucak, ama arayı oldukça açmış J Yani diyeceğim şudur ki sevgili hamişler; bol bol dinlenin bebeğinizin buna ihtiyacı var. Hamiş yakınları siz de çevrenizdeki hamişlerin dinlenmesi için elinizden geleni yapmaya çalışın.

Gelelim evde neler olduğunaaa… Pazartesi okullar açılacak. Büyük oğlumun okul alışverişini erkenden tamamladık. Küçüğün okula adaptasyon süreci başladı ve bu koca göbüşle tüm bunları gerçekleştirmek artık beni zorluyor. Sıkıştırılmış bir program uyguluyorum kendimce. İsmini de ÇÇO, “Çocukla Çocuk Ol” koydum. Onların isteklerini yapıyorum. Yapmak istediklerine çokça izin veriyorum. Sınırlarımız tabii ki var, ama eskiye oranla biraz daha esnek davranmaya çalışıyorum. Büyükte geri dönüşüm mükemmel olurken, küçük astar arayışlarına şimdiden girdi bile. O yüzden onunla ilgili biraz daha çalışma yapmam gerektiğine karar verdim.

Şu günlerde epidurale takmış durumdayım. Çünkü daha önce 2 oğlumu da genel anestezi ile dünyaya getirdim. Bugüne kadar onlarca bebeğin doğumunda ailelerin sevincine ortak oldum. O mucizevi anda yanlarındaydım. Annelerin epiduralle ne kadar keyifli ve konforlu bir doğum geçirdiğine şahit oldum. Fakat bir sürü detay var. Ben kendi işime yoğunlaştığım için o detayları haliyle kaçırdım. Kafama takılanları sırasıyla yazıyorum. Epidural deneyimi olan anneler, siz de beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevineceğim.

Katater takılırkenki his?

Sonda takılırken hissediliyor mu?

Sonda çıkartılırken hissediliyor mu?

Bir de katater çıkartılırken ağrı hissi oluşuyor mu?

Bunlar benim en merak ettiklerim. Hadi anneler epidural hikayenizi benimle paylaşın.

Leave a reply