Öğle Yemeğinde Serum Yedim

Öğle Yemeğinde Serum Yedim

Geçtiğimiz perşembe değil ondan önceki perşembe günü bir mide bulantısı, bir uyku hali…
Dedim noluyorus?
Hamile kısmısının 7. ayda midesi mi bulanırmış?

Muhakkak bulananı vardır. Fakat bu garip bi bulanma. Yediğim kötü bir şey de yok: Karpuz, peynir, yeşil biber, su, soda. Toplasan bir elin parmakları kadar yediklerim. Tansiyonum mu düştü acaba falan, ayrandır, bişeydir, derken o gün öylece geçti.
Uyudum, uyandım. Ertesi gün 2 tane tost yedim. Bir daha bulanmasın diye dikkat etmeye çalışıyorum. Sonra ellerimde ayaklarımda uyuşukluklar hissetmeye başladım. Çocuklar endişelenmesin diye telefonumu da alıp odama gittim. Bir anda konuşamaz hale geldim! Eşimi aradım, ağlamaya başladım “ben çok kötüyüm” diye…

O arada bağırsaklarımın bozulduğunu da fark ettim. Bir aksilik var, orası kesin.
Doktorumu aradım. Anlattım durumu. Daha dinlerken “hemen gel” dedi.

Eşim geldi ve o filmlerdeki sahneyi yaşamaya başladık. Karnım ayrı ağrıyor. Oturamıyorum. Sancım var gibi hissediyorum. Sürekli ağlıyorum. Eşim gaza basıyor, hastaneye yetişmeye çalışıyoruz. Vay be!!! Film gibiydi. Şimdi bunu böyle yazıyorum, siz bir de o anda görün beni, Yusuf hep yanımdaydı ve sürekli kulağıma fısıldıyordu (yusuf yusuf yusuf yusuf). Hastaneye ulaştık.
Doktorum beni bir gördü kapıdan, hemen doppler’e alın diye bağırdı.

Baktık, kurabiyenin keyfi yerinde. Fakat, bağırsaklar bozulduğundan susuz kalmış rahim ve kasılmalar başlamış. “Bu gece tutacaz sizi” demeye başlamaz mı doktor. Amanın evde iki çocuk, editlenmeyi bekleyen fotolar bekler iken beni kimse tutamaz bu diyarlarda dedim. Derhal beni tekerlekli sandalyeye oturttular. Doktor hemşire ve hasta bakıcılara talimat verirken eşim sandalyeyi tuttu. Bir süre de bırakmadı!
Doktor, artık eşiniz bize emanet deyince bırakmak durumunda kaldı.

serum_vuslatsenaHemen beni acile aldılar. Damar yolum açıldı, kanlar alındı, serumlar takıldı. Nihayet Gaziciğim (doktorum) geldi. Dedi ki: 3 olması gereken bir değer bende 24.5 çıkmış. Kendisinin ismi bile var, CRP!
Bir anda bu kadar yükselince tabi benim de aklım başımdan gitmiş. Bu, kanda mikrop var demek oluyormuş.
Nereden kaptım, nasıl oldu bilemiyoruz. Daha evvel ki iki gebeliğim o kadar rahat geçmişti ki…

Bu, kız nazı mı? Bilemiyorum. Bildiğim tek bir şey var: Gerçekten kendinizi çok iyi dinleyin. Hele ki bu sıcaklarda bakteriler sürekli güçlenerek ürerken daha fazla özen gösterin kendinize, bebelerinize.

Neyse, dün tekrar bakıldı. CRP, 3’e düşmüş. Hiç hoşlanmadığım bişi tabi antibiyotik. Kullanmak zorunda kaldım 1 hafta. Şimdi keyfimiz yerinde. Şimdi, kaybettiğimiz vitaminleri yerine koyma zamanı.

Az bakterili, bol vitaminli günler olsun.

Leave a reply