İstanbul Eskiz Günleri

istanbul_eskizBu günlerde miniğinden büyüğüne ellerinde kağıt, kalemle çimenlere yayılmış çizim yapan bir grup görürseniz şaşırmayın. Onlar, Jeff Treves ve Elif İkikardaş önderliğinde oluşturulmuş İstanbul Eskiz Günleri katılımcıları.

Katılımcılar, çizmeyi bilmek zorunda değiller. Çizim konusunda amatör, profesyonel herkes toplanıyor. Çizimler yapılıyor. Fikir alışverişlerinde bulunuluyor. Bildiğim tek bişi var her Pazar bu grup “çizim aşkı” ile yanıp tutuşuyor.

Benim oğlum yıllardır zaten bu aşkla yanıp tutuştuğundan bana da onu elinden tutup gruba dahil etmek kalıyor. Hatta ilkini kaçırmışız diye kendini yiyip bitiriyor. Neyse, ikincisini maçka parkında yakaladık. Bundan sonrada peşlerini bırakmaya hiç mi hiç niyetimiz yok.

Benim için şahane çünkü çocuğu kısıtlayan belirli bir kalıba sokan kurs, atölye v.s. gibi yerlerin yaratıcılığı kısıtladığını düşünüyorum. Şunu çiz deyip önüne koymaktan çok kendi beynindekileri, kendi dünyasında yarattığı karakterleri çizmesi onlara hikayeler yazması beni benden alıyor. Hele ki olayın içinde bir kurgu varsa o zaman işi abartıp sponsor mu arasak diye bile düşünebiliyor insan J

Neyse, biz her Pazar oradayız, sizleride bekleriz efenim. İEG, ile ilgili fotoğraflar, videolar ve toplaşma günleri için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz;

http://www.facebook.com/IstanbulEskizGunleri

Leave a reply