If you wanna be happy

Mutfağım bugün çok kalabalık. Eve gelen her arkadaş soluğu mutfakta alıyor. Çünkü müzik ve dans eşliğinde yemekler, tatlılar ve soslar yapılıyor.

Arkadaş dediysem, en büyüğü 9 yaşında minik insanlar bunlar.
Bizim evde “anneeee su, annneee yemek” demek yok! Herkes gücünün yettiği ölçüde kendi işini yapıyor. Tabi buna eve gelen minik arkadaşlarımız da dahil. Onlar soslarını karıştırırlarken biz kendi yiyeceklerimizden bahsedelim birazcık…

Süte merhaba diyebldim, nihayet! Sabahları 1 yumurta ve küçük bir parça peynir ile yapılmış güzel bir omletin yanında süper oluyor. Omleti yaparken tuz koymamaya dikkat edin: İçindeki peynirin tuzu yeterli oluyor. 1 dilim tam tahıllı ekmeğinizle bu kahvaltı sizi öğlene kadar tok tutacaktır. 2 öğün arasında canınız tatlı yada herhangi bişi isterse 1 muz, salatalık yada yoğurt tüketebilirsiniz. Bebişiniz zaten canının ne istediğini size söyleyecektir ;-)

Öğle yemeğinde; 1 porsiyon et ızgara yada haşlama şahane oluyor. Çok iyi yıkanmış ve sirkeli suda bekletilmiş sebzelerle güzel bir salatada yapılabilir. Tamamen canınızın ne istediği ile doğru orantılı. Tost makinesi ile bu günlerde kanka olduk. Kendisi ile ilgili isim çalışmaları yapmaya bile başladım. 0 yağda herşeyi yapabiliyor. Sebzeleri ısıtıyor, ekmekleri çıtır çıtır yapıyor. Bu günlerdeki kahramanım kendisi. Sen çok yaşa e mi, tost makinesi!

Akşamüstleri benim en çok acıktığım zamanlar. O saatlerde ne bulsam yiyorum. Ama içinde olanlara dikkat ediyorum. Kek yaptıysam minimum katkı ile yapmaya çalışıyorum.

Akşamları asla pilav ve makarna yemiyorum, yiyemiyorum. Yediğim anda uyumaya başlıyorum. Canınız çekiyorsa en azından bulgur pilavı yemeye çalışın. Yanına yoğurt yada ayran çok yakışıyor. Yanına yine et veya porsiyon sebze ile gayet doyurucu oluyor.

Bol bol su için ama uyumadan bir saat kadar önce çok çok susamadıysanız içmemeye çalışın. Yoksa gece tuvalette uyumak zorunda kalabilirsiniz.

Leave a reply