BEBEĞİN HER ADIMINDA

Sevginin resmiyete dökülmesi evlilikle olur. Evliliğin meyvesi ise çocuklardır. Aileye yeni katılacak minik üyelerin beklentisi çok öncesinden başlar. Bazen umut, bazen karamsarlıkla geçen bu bekleyişin ardından mutlu haber geldiğinde tüm herkesi tatlı bir telaş alır. Özellikle ilk defa anne baba olacakların doğum fotoğrafçısı araması, onların heyecanının bir sonucudur. Fotoğraf çekimleri için belirli bir zaman sınırı olmadığı gibi kabul görmüş bir konsept veya manzara da yoktur. Fotoğrafların özgür dünyasında, bebeğiniz için en güzel manzaraları belirleyebilirsiniz.
Fotoğraf çekmek günümüzde oldukça popüler oldu. Ancak profesyonel bir ekiple çalışmak ve kaliteli malzeme kullanmak öncelikli hedefler arasında olmalıdır. Anne adayı hamilelik sürecinde, bedeninde yaşanan değişikleri her ay fotoğrafa almak isteyebilir. Böyle bir talebin altından sadece düzenli bir iş titizliğine sahip profesyonel doğum fotoğrafçısı kalkar. Özellikle ilk aylarda vücutta meydana gelen farklılıklar görünmeyecek düzeyde olduğu için fotoğraf kalitesi, ışık ayarı ve sabitleme işlemlerinin doğru yapılandırılması gerekir. Odaklanma, geri plan ayarları, kadrajın alanı gibi ince hesaplamalar tamamen uzman işidir. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile fotoğrafçılık her kişinin yapabileceği erişebilirliğe ulaşmış olsa da bebeğin ilk adımlarını kaçırmamak için profesyonellerle çalışmalısınız. Hamileliğin aşamaları çekildikten sonra doğum anı ve hemen sonrası çekilir. Tabi ki tüm bu fotoğraf çekim seansları anne babanın isteği dahilinde gelişir. Bebeğin ilk nefes alışında ağlaması, birkaç ay sonra mimiklerini kazanmasıyla gülmesi veya kardeşleri ile olan samimi pozları fotoğrafçının gözünden kaçmaz. Kadraja yansıyan bu görüntüler, mutlu bir ailenin portresini çizer.
Bebeğin dünyaya gelmesi zaten yeterince büyük bir mucizedir. Bu mucizenin her zaman hatırlanması ve çekilen pozların günün birinde elektornik albüm üzerinden izlenmesi oldukça keyifli dakikaların yaşanmasına vesile olur.   🙂

Leave a reply