Artık oğlum korku nedir biliyor.

Bizim evde TV, ya oğlanlar PS3 oynuyorsa ya da akşamları ailecek izleyebileceğimiz bişiler varsa açılır. Mutlaka bizim de izlediğimiz filmler, diziler var. Ama kendi bilgisayarlarımızda ya da çocuklar uyuduktan sonra izleriz. Zaten akşamları çokca ikisi birbirlerine yetiyor. Bazen emoşla (koca kişim olur kendisi) merak edip gidip odalarına baktığımız olur. Birlikte ya lego oynuyorlardır, ya da resim yapıyorlardır.

Malum, ben ağırlaştım. Bayan Göbecik olarak geziyorum ortalıkta. Eksik olmasınlar, anne, anane, teyze faktörleri devreye girdi.

Geçen akşam aile yemeğindeyiz. Yemekler yendi, sohbet, muhabbet derken sağdan gelen bir sesle irkildim. Bildiğimiz zurna sesi. Ev sahiplerinin sevdikleri dizi başlamış, bir anda muhabbetin ortasında TV’nin sesini açmışlar. Peki…

Güneş (4), ekrana kilitlendi. Ada (9);
“Adam da bir ölemedi ya!” sözüyle ekrana dönmem bir oldu. Görüntü şu; Köy meydanında kocaman bir kalabalık toplanmış düğün gibi bir şey var. Bir adam vurulmuş, ölmeye çalışıyor. Tam o noktada görebildim. Uzuuunca bir süre kamera adamın etrafında tur attı. Neyse ki adam sonunda yere yığıldı ve… REKLAM!

Hemen diğer kanala geçiliyor! Oğlanlar halen kilit, ben de onları izliyorum.
(Onları böylesine ekrana kilitleyen ne olabilir? )

Diğer kanalda, 1000 beteri! Biri diğerinin nişanlısı, eski koca var işin içinde, çocuklar yaşıt ve birbirlerinin gözünü falan patlatıyorlar. Adamın karısı hapiste, onu sevgilisi kurtarıyor.
Sadece 10 dakikada bunların hepsini anlayabiliyorsunuz.

Ne acayip yahu! Hayat böyle değil ki! Reyting denen şey bunlarla mı artıyor? Neyse benim aklımdan bu tarz düşünceler ve sorular geçerken… evimize geldik.

Oğlum ilk kez üzerini değiştirirken beni de yanında istedi. Sebebini sorduğumda ise; sizin izlediğiniz o filmler beni korkutuyor, dedi. Bu kadar net! 10 dakika evvel korku nedir bilmiyordu. 10 dakika sonra öğrenmişti.

Düşünüyorum da, şimdi yaz dönemindeyiz. Peki kış gelince n’olacak? Dizi dizi dizilince garip görüntüler ben bu çocukları nasıl koruyacağım o şeylerden?

Leave a reply