Aile Boyu Hastane Çantası

Günler birbiriyle kovalamaca oynarken tabii haftaların nasıl geçtiği anlaşılmıyor. 30. haftamızı deviriyoruz. Bir yandan evdeki koşuşturmaca, diğer yandan annemler taşınıyor yamacıma, işler falan derken çok özen gösterdiğim ve keyif aldığım bir şeyi unuttuğumu fark ettim. Benim bir hastane çantam yok! Ya kızım zamansız gelmeye karar verirse, amanın. Bu haftasonumu aile hastane çantası yapmaya ayırıyorum. Çünkü hastanedekiler sorun çıkarmazsa çocuklar dahil orada kalmayı planlıyoruz. Hadi oğlanlara alışığım, alırım bişiler yanıma, nasılsa eve giden gelen de olacaktır. Biraz araştırdım, biraz daha önceki doğumlarımı anımsamaya çalıştım. Kendimce bir liste yaptım. Hemen paylaşıyorum. Tavsiyeleriniz, ekleyecekleriniz, eksik gördüğünüz bişi varsa lütfen hep birlikte tamamlayalım.

Kendim için; bir kaç adet gecelik, bakım çantası, ped, göğüs pedi, iç çamaşırları, göğüs ucu kremi, çorap, sabahlık, terlik, kirli torbası gibi bişi…

Kısçe için; bodyler, zıbınlar, çoraplar, patikler, eldiven, şapka, yenidoğan bebek bezi, mevsimine göre battaniye.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. En son doğumumda herşeyi hastaneye taşımıştım. Göğüs pompası dahil, sanki 1 ay kadar orada yaşayacakmışız gibi hareket etmişim, şimdi anlıyorum.

Not: Malum 30. hafta bitiyor. Şu meşhur hamilelikte olan mide yanmaları başladı. Şu anda 2 çözüm yolu buldum. İlaç almadan elimden geldiğince doğal yöntemlerle geçirmeye çalışıyorum. Soğuk su ilk yöntem çok iyi geliyor. Bir de soğuk yoğurda az bişi pekmez karıştırın. Hem çok faydalı hem de mide yanmasını anında yok ediyor.

Leave a reply