3 Çocuk, 1 Koca, 1 Fotograf Makinası

“Konu, nereden baktığınla doğru orantılı!”

Öyle çok severim ki bu cümleyi… Şimdi bu yazıyı okuyan bazı insanların kafa seslerinden seçmeler yapalım.

– Ahh ah yazık bu devirde 3 çocuk.

– Hem çalışıyor, hem 3 çocuk nasıl bakacaklar, Allah yardımcıları olsun.

– Kocayla birlikte etti mi sana 4 çocuk! Yazık, kızın yaşı da küçükmüş. Hayatı bitti işte!
– Bunun eğitimi var, psikolojisi var, var da var.
– Yok canım, ben almayayım.
– Ben kendimi 3 çocuklu düşünemiyorum doğrusu, Allah kolaylık versin.

Herkes bişiler söyleyedursun. Günler ilerliyor. Doğuma çok az kaldı. 3. bebeğime ilk hamile olduğumu öğrendiğimde eşimle oturduk ve bir konuşma yaptık. Kendi aramızda iş paylaşımı yapacak, eksik tamamlamaca oynayacaktık. Kimse kimseye bi’ şey söylemeden, istekte bulunmadan bir diğerinin işlerini kolaylaştıracaktı. O anda ne iş yapıyorsak yapalım, aynı anda birbirimizin gözü kulağı olacaktık. Bir gece olay bir yerde tıkandı. Ebced hesabı yaptım, parmak hesabı yaptım, yok. Çok basit bişi aslında ama problem değil bence :)

“Ada 9 yaşında tenis oynamaktadır, Güneş 4 yaşında cimnastik yapmaktadır. Aynı gün aynı saatte ayrı ayrı spor salonlarında olacaklarından bu sırada 3. çocuk ne olacaktır?”

Olasılık hesabı yapsam, süreklilik durumunda yine işin içinden çıkamıyorum.

Yatılı kadın taraftarı değiliz. Eşim de, ben de pek bayılmıyoruz bu duruma. Her şeyi kendimiz yapalım, tadına varalım kafasındayız. Sadece haftada 4 yarım gün evimin kadını geliyor, hayatımızı kurtarıyor ve gidiyor. İsmi “The Cemile”! Çok acil bir kaç saatlik işim varsa oğlanları ona bırakıp çıkabiliyorum. Ama bir bebeği hele ki yenidoğan kısçeyi mümkün değil! Biz bu durumu aile bireyleri ile konuştuğumuzda durum şöyle çözüldü (bakın halen durum diyorum, problem olarak görmüyorum). Annem, bizim çok yakınımızdaki bir siteye taşındı. Çünkü planlar arasında benim doğumdan 1 ay sonra çalışmam var. Sadece kendi bebeğim değil ki başka bebeklere de sözüm var. Anneleri ile konuşmuşum aylar evvelden anlaşmışım.

Hadi gelin şimdi şunu  dinleyelim, sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Leave a reply