Tag Archives: aile fotoğrafçısı

MUTLU BİR AİLENİN PORTRESİ / VUSLATSENA

MUTLU BİR AİLENİN PORTRESİ / VUSLATSENA

MUTLU BİR AİLENİN PORTRESİ
İnsanların birbirini anlaması hep sevgi ile oldu. Aşkın yeryüzünde etken rol oynaması ile bugün yüz binlerce insan birlikteliklerini sürdürüyor ve geleceğe umutla bakabiliyoruz. Aşklarını ölümsüzleştirmek isteyenler için bir bebeğin dünyaya gelmesi önemlidir. İşte bu anlarda doğum fotoğrafçısı aranan kişi haline gelir; çünkü yeni bir dünyaya kulaç atan bebeğin her hareketi ilgi uyandırır.
Fotoğraf makinesi usta ellerde değerlenir. Çağımızda farklı makineler kullanılarak birçok fotoğrafın çekildiğine şahit oluyoruz. Sadece bir günde çekilen fotoğraf sayısı, 19. YY’da çekilenlerden daha fazla. Böylesi bir kullanılma sıklığı bulunan fotoğraf çekme işinde kalitenin hedeflenmesi gerekir. Bebeklerin dünyaya geldiği andan yaklaşık 5-6 ay öncesine kadar geçen sürenin doğru bir şekilde fotoğraflanması önemlidir. Hamileliğin giderek belirginleştiği son aylar ve doğum ile beraber gelişen süreçler, hafızada kalıcı etkiye sahiptir. Bu sebeple özel bir ihtimam ve profesyonel bir gözlemle fotoğraf çekimleri sürdürülmelidir. Bilindiği gibi doğum fotoğrafçısı sadece doğum anını görüntülemez. Hamileliğin başlangıcından itibaren yeni aile ferdinin hayat serüvenini kayda almaya başlar. Bebeğin gözlerini açtığı ilk dakikalar bilhassa önemlidir. Bu anlar hem ailenin geri kalanları hem de bebek için gerçekten özeldir. Bebek yıllar sonra bu dakikaları hatırlamayacaktır ancak anne ve babanın unutmasını imkansızdır. Fotoğrafçının bu anları ölümsüzleştirmesi ile yıllar sonra büyüyecek olan bebeğin annesinin kucağındaki halini görme fırsatı oluşturulur.
Her gün binlerce bebek hayata gözlerini açıyor ve bu ufak hareketleri bile anne ve babalarını mutluluktan ağlatması için yeterli. Melek yüzlü yeni aile fertlerinin ilk fotoğraflarını projeksiyon perdesi ile izledikten sonra da benzer duygulara kapılacaksınız. Çünkü her fotoğraf bir çağırışımdır. Sizi özel günlere geri götürmek için fotoğrafa bir saniye bakmanız kafidir.

 

7 26 VSA_9361 VSA_9995 sbiyi geceler copy 15